تازه های اطلاعات

بهترین ویژگی های اندروید 11 که باید بدانید

Befikala

بهترین ویژگی های اندروید 11 که باید بدانید :

تکرار سیستم عامل اندروید در سال 2020 – معروف به اندروید 11 – آخرین نسخه پایدار است. این در تابستان سال 2020 با تلفن های هوشمند Google Pixel راه اندازی شد و به پرچمداران شرکت های دیگر مانند سامسونگ ، وان پلاس و غیره راه پیدا کرد. خوب یا بد ، اندروید 11 بسیار شبیه Android 10 به نظر می رسد و احساس می شود. به همین ترتیب ، هنگام راه اندازی آن ممکن است تفاوت زیادی نداشته باشید. این جایی است که این راهنمای مفید ارائه می شود! در زیر ، بیش از دوازده ویژگی جدید پیدا خواهید کرد که این آخرین نسخه از سیستم عامل را به بهترین حالت تبدیل کرده است.

بخاطر داشته باشید که این لیست شامل همه ویژگی های جدید نیست. بسیاری از به روزرسانی های کوچکتر و همچنین ویژگی های جدید بیشتر به سمت توسعه دهندگان به جای کاربر عمومی وجود دارد. آنچه در اینجا ذکر شده است بزرگترین تغییراتی است که هر کاربر باید از آنها بداند.

اعلان های مکالمه :

در اندروید 10 ، کشوی اعلانات شامل تمام اعلان های شما در یک لیست ظاهراً تصادفی است. برنامه های خاصی معمولاً اولویت بندی می شوند و به بالای لیست شلیک می شوند ، اما به نظر نمی رسد دلیل خاصی داشته باشد. در همین حال ، اعلان های دارای اولویت پایین به قسمت بی صدا منتقل می شوند ، که هیچ هشدار ارسال نمی کند.

در اندروید 11 ، آن سیستم تغییر می کند. اکنون سه دسته اعلان وجود دارد: مکالمه ، هشدار ، و بی صدا. بخش مکالمات ، کاملاً واضح است که همه مکالمات شما را در خود جای داده است. این به معنای هر برنامه ای است که شما مستقیماً با شخص دیگری در ارتباط هستید ، از جمله پیام های متنی و برنامه های چت. این همچنین برای پیامهای مستقیم در برنامه های دیگر ، مانند Instagram اعمال می شود.

همچنین می توانید مکالمات و برنامه ها را در این قسمت اولویت بندی کنید. به شما این امکان را می دهد كه پیام های مادرتان را نسبت به پیام های پسر عموی دور خود ، به عنوان مثال ، در اولویت بیشتری قرار دهید. نکته اصلی این است که مطمئن شوید هرگز اعلان های مربوط به تعاملات مهم روزانه خود را از دست نخواهید داد.

در همین حال ، بخش های هشدار و سکوت مانند قبل در اندروید 10 عمل می کنند. شما همچنین می توانید اعلان های برخی از برنامه ها را به راحتی ساکت کنید ، که باعث می شود تمام اعلان های آینده به بخش بی صدا منتقل شوند. با Android 11 ، اکنون کنترل بیشتری بر اعلان ها نسبت به گذشته دارید.

تاریخچه اعلان :

همه ما این کار را انجام داده ایم: یک اعلان ارسال می شود و شما به طور غریزی آن را دور می کنید. بعداً ، فکر می کنید ، “هی ، من احتمالاً نباید چنین کاری می کردم” ، اما تا آن زمان خیلی دیر است. اعلان از بین رفته است در اندروید 11 اینطور نیست! یک ویژگی جدید به شما امکان می دهد هر اعلانی را که طی 24 ساعت گذشته روی تلفن شما قرار گرفته ذخیره کنید. می توانید لیست در حال اجرا را بررسی کنید ، اعلانی را که به طور تصادفی کشیده اید پیدا کنید و ببینید چه چیزی را از دست داده اید.

Befikala

متأسفانه ، این ویژگی جدید سابقه اعلان به طور پیش فرض روشن نیست. باید به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> اعلان ها> سابقه اعلان ها بروید. وقتی به آنجا رسیدید ، می توانید ویژگی را روشن کنید. اگر از قبل روشن است ، می توانید سابقه اعلان خود را در همان بخش مشاهده کنید. به یاد داشته باشید که تا زمانی که این ویژگی روشن نباشد ، ذخیره اعلان ها شروع به کار نمی کند ، بنابراین نمی توانید آن را روشن کنید و اعلان هایی را که در همان روز دور کرده اید پیدا کنید.

یک عارضه جانبی جالب از این ویژگی Android 11 این است که تاریخچه هر اعلانی را که از طریق تلفن شما عبور می کند به شما نشان می دهد ، حتی کاملاً بی صدا که هرگز به سایه نمی رسد. این یک ابزار عالی برای دیدن برنامه هایی است که از منابع سیستم زیاد استفاده نمی کنید.

حباب های چت در Android 11 :

آیا شما در اینجا یک موضوع را حس می کنید؟ گوگل اندروید 11 را کاملاً در ارتباطات طراحی کرده است ، بنابراین بزرگترین ویژگی های جدید همه مربوط به اعلان ها ، برنامه های چت و سایر سیستم های مربوط به مکالمه است. حباب های چت در واقع برای اولین بار در اندروید 10 ظاهر شدند. با این وجود ، به هر دلیلی ، Google آنها را در اولویت قرار نداد و با راه اندازی نسخه پایدار سیستم عامل ، آنها پس زمینه کمرنگ شدند. اکنون ، حباب های چت در Android 11 وجود دارد و در مرحله مرکزی قرار دارند. 

Befikala

“با ما همراه باشید”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.