تازه های اطلاعات

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) چیست ؟

Befikala

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) 

برای درک هوش مصنوعی یا AI ، باید معنای هوش را بفهمید. ممکن است فکر کنید که این به معنای باهوش بودن است. اما هوش بسیار بهتر از عملکرد خوب در تست ها است. هوش پیچیده است. دانشمندانی که هوش را مطالعه می کنند هنوز سوالات زیادی برای پاسخ دادن دارند. آیا حیوانات باهوش هستند؟ آیا شما از والدین خود هوش به ارث می برید؟ آیا اندازه مغز شما ارتباطی به هوش دارد؟ دانشمندان در معنای هوش توافق ندارند. و آنها نمی توانند در مورد معنای هوش مصنوعی نیز توافق کنند. هر چند برخی از سازمانهای آموزشی تعاریف خود را ایجاد کرده اند. AI4All هوش مصنوعی را به عنوان “شاخه ای از علوم کامپیوتر توصیف می کند که به کامپیوترها امکان می دهد برای حل مشکلات پیش بینی و تصمیم بگیرند.” این پیش زمینه به شما کمک می کند اطلاعات بیشتری در مورد AI داشته باشید.

Befikala

هوش مصنوعی عمومی و باریک : 

هوش مصنوعی دو نوع اصلی دارد – عمومی و باریک. درک تفاوت بین آنها مهم است.

هوش عمومی مصنوعی :

هدف هوش عمومی مصنوعی (AGI) یا AI کلی ، برابر بودن با هوش انسانی است. بسیاری از مهندسان رباتیک موفق به ساخت ربات هایی شبیه انسان شده اند ، اما هنوز از هوش انسانی کافی برخوردار نیستند. و کارشناسان فکر نمی کنند به زودی وجود داشته باشد. هوش مصنوعی عمومی همان چیزی است که شما معمولاً در کتاب ها و فیلم هایی می بینید که در آینده ای دوطرفه اتفاق می افتد. چند نمونه از این موارد فیلم های نابودگر و ماتریکس است. ممکن است فکر کنید این ایده کاملاً جدیدی است. اما مدت هاست که هنرمندان استفاده های احتمالی – و سو mis استفاده – از هوش مصنوعی را تصور می کنند. مری شلی یکی از اولین نویسندگانی بود که تصور می کرد چه اتفاقی می افتد اگر به یک موجود غیر زنده اطلاعات بدهید. رمان او ، Frankenstein ، در سال 1818 منتشر شد. برخی از افرادی که رمان را مطالعه می کنند ، موجود دکتر Frankenstein را فوق هوشمند می نامند. Superintelligent کلمه ای برای توصیف هوش مصنوعی است که پیشرفته تر از باهوش ترین انسان ها است. برخی از دانشمندان سعی می کنند هوش انسانی را درک کنند تا بتوانند به توسعه AI عمومی کمک کنند. آنها برای کپی کردن رفتارهای انسانی از مدل های دیجیتالی استفاده می کنند. آنها سعی می کنند چیزهایی مانند نحوه یادگیری ما ، یا نحوه کار خلاقیت را درک کنند. اخیراً دانشمندانی که مغز انسان را مطالعه می کنند و دانشمندانی که هوش مصنوعی را مطالعه می کنند با گرفتن ایده از یکدیگر پیشرفت کرده اند.

Befikala

هوش باریک مصنوعی :

هوش باریک مصنوعی (ANI) هوش مصنوعی است که هم اکنون می توانیم تجربه کنیم. گاهی به این هوش مصنوعی ضعیف نیز می گویند. این نوع هوش مصنوعی به این معنی است که ماشین ها می توانند در شرایط خاص اقداماتی انجام دهند و به طور خودکار تصمیم بگیرند. اتومبیل های خودران ، دستیارهای مجازی و توصیه های صوتی و تصویری شخصی نمونه هایی از هوش مصنوعی باریک هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.